ABueno flamenco cajony

Ručná-remeselná výroba flamenco cajónov priamo z Andalúzie

Telo je vyrobené z brezovej preglejky a vrchná časť je vyrobená zo 4-vrstvovej brezy. Rozmery tela sú 47 x 28 x 31 cm a celková výška od zeme je cca 49 cm. Natural farba v kombinácii s jednoduchým a elegantným dizajnom. Ručná remeselná výroba.

M.C.A.®  Externý ladiaci a riadiaci mechanizmus 

Tento mechanizmus je inovatívny a komfortný systém, ktorý ovláda harmonické a ladenie priamo zhora a zvonku, bez nutnosti použitia náradia alebo prístupu do vnútra flamenco cajonu.Je dokonca možné ho používať súčasne ako sa hrá, jednoduchým vykonaním požadovaného pohybu jediným prstom, najlepšie palcom, pretože sa vyvinie lepší tlak a lepšie sa prispôsobí zaujatej polohe.

Je umiestnená v spodnej časti zásuvky, aby bola na dosah ruky a na mieste, kde sa neobťažuje dotýkať sa. Spoločnosť M.C.A. môže byť inštalovaná v rôznych polohách, jedna iba v strede, dve na oboch stranách zásuvky alebo tri, jedna centrálna a dve po stranách. Tieto mechanizmy sú na sebe úplne nezávislé, čo znamená samostatné nastavenie zvuku a napätia, aby sa získali rôzne zvukové nuansy.

Jeho ovládanie je veľmi jednoduché, stačí stlačiť koliesko a otočiť ho doprava, povoliť alebo doľava utiahnuť, vždy pri pohľade zhora. Týmto gestom napíname alebo povoľujeme vnútorné struny a hľadáme požadovanú rovnováhu.

Ide o exkluzívnu inováciu, ktorú vytvoril ABueno Percusión, s cieľom zlepšiť a čo najviac pomôcť v rozvoji tohto jednoduchého nástroja.