Jon Bon Jovi na turné s jeho 26-Ročnou Takamine EF341SC (SK)

V januári 2016 sa známy Rock n´rollový spevák Bon Jovi vracal k začiatkom jeho hudobnej kariéry a nahrával ich 13. album v slávnych Power Station Studios v New Yorku, kde Jon kedysi zametal podlahy.Album, ´´This house is not for sale´´, bol vydaný nasledujúcu jar a hneď sa umiestnil na prvých miestach popredných hudobných rebríčkov v USA, Austrálií a dokonca aj v Japonsku, ktoré je domovom popredných modelov značky Takamine.

LAS VEGAS, NV – OCTOBER 06: Mandalay Bay Resort & Casino (Photo by David Becker/Getty Images)

Spolu s Jonom pri každom turné Bon Jovi za posledných 26 rokov, je aj model Takamine EF341SC, so sériovým číslom 94100642, ktorú si zakúpil v hudobnom obchode v New Jersey v roku 1994. Jonova gitara skvele vzdáva hold jeho detskému priateľovi a gitaristovi Al Parinello, ktorý zomrel nasledujúci rok v roku 1995 a zodpovedá za to už známy nápis „AP 95“, ktorý Jon vyťal vreckovým nožom do hornej časti gitary nad rezonančným otvorom.

EF341SC je z dobrých dôvodov jednou z najobľúbenejších gitár Takamine na trhu. Gitara, ktorá je súčasťou série Legacy, je ručne vyrábaná v japonskom výrobnom programe série Pro s pevným cédrovým topom a lubami so zadnou doskou z prvotriedneho javora. Na pódium je pripravená pomocou kobylkového snímača Palathetic pickup ™ pre zosilnenú odozvu a vysoko uznávaným systémom predzosilňovačov CT4B II s trojpásmovým ekvalizérom, reguláciou hlasitosti a vstavanou chromatickou ladičkou.

Zatiaľ čo Jonov gitarový stojan drží niekoľko ďalších Takamine gitár naladených a pripravených, Jon stále zostáva v centre pozornosti svojej obľúbenej gitary „AP“.